Kapat
facebook icon twitter icon
 
Istanbul Gercegi
Kılıçdaroğlu Diyarbakır'da halkla buluşuyor Kılıçdaroğlu Diyarbakır'da halkla buluşuyor
Nuri Okutan: ‘Evet’ çıkarsa MHP diye bir parti kalmaz 'Partide ihraç edilenler kalanlardan fazla oldu'
Referandum Kampanyasında CHP’yi bekleyen tuzaklar CHP ve #Hayır'cıları bekleyen tuzaklar
   Yazarlar
'Al sana kurultay'
Halil Baran yazıyor: Partimiz 70li yıllardaki kimliğine yeniden bürünmelidir...
 
Tarih: 29.06.2012 - Saat: 10:23:50
 
Geri sayım başladı genel merkezin tabiriyle demokrasi şölenine günler kala ekipler arası liste yarışları da hız kazandı. Tabiri caizse kimin eli kimin cebinde belli değil zavallı delegeler gece çalan telefonlara WC de gelen telefonları da eklediler. Hatta ağız dolusu küfürleri ve pişmanlıkları duyar gibiyim. Diğer taraftan birileri ülke turuna çıkıp kamuoyu yoklaması yaparken bir kısım il başkanı da tarafsız olarak toplu bir şekilde taraf oluyorlar. Bir şeyi unutmuyorlar bunca yıllık yaşantımda taraf olanların bertaraf olduklarını çok sık gördüm.

Dikkat edin beyler iki cambaz bir ipte oynamaz safınızı seçin hangi ibadete yöneldiyseniz hakkıyla yapın birileri size bu partinin oyun masalarında iskambil kağıdı olmadığını göstermediyse bu görmeyeceğiniz anlamına gelmez. 

Ne olursa olsun burası CHP burada saygı ve sevgi dışındaki unsurların yeri çöp kutusudur. Kol kırılacak yen içinde kalacak AKP’liler ile sarmaş dolaş geziler düzenleyenlere bırakın bir bardak çayı selamı bile keserim. 

Ben Partinin bir alyuvarıyım milyonlarcasından bir tanesiyim bu partiyi kim yönetirse yönetsin biz yönetenin safında olduk birileri buna biat diyorsa evet biat ediyorum safım belli ibadetim tam ben daima hancıyım bu partiye yabancılarda sürekli yolcu olarak kalacaklar parti solun gereğini yapacak verecekse cevabı sol çerçevede verecek. 

Bunun uçarı kaçarı yok sağ çevrenin partisi varken sağa açılarak fotokopilik yapmanın da alemi yok sağ bir parti istesem gider koçlar gibi AKP'de yerimi alırdım. Onun içindir ki parti içindeki liboşların bu kurultayda temizlenmesi şarttır. Özellikle genel merkez yapısı değişmelidir.

Genel merkezin 9-10 ve 11. katlardaki şahsiyetlerin her birinden sokakta yüzlerce bulabilirsin Genel Merkezde değişimin yeri 9-10 ve 11. katlar olmalı Kemal bey hariç tamamının revize edilmesi gerekiyor. 

Heyecanını yitirmiş bir yönetimle değil heyecanlı ve istekli bir yönetimle sahneye çıkılmalıdır. 

Birkaç cümlede kurultay salonu için eklemek istiyorum. Kurultay salonunda şölen havası hakim olacaksa değerli ağabeylerim öncelikle genel başkan salona giriş yaptığında başta Deniz Gezmiş olmak üzere geçmişte faşizme kurban verdiğimiz devrimcilerimizin posterleri tribünlerin kenarlarından açılmalıdır. Salonun tam ortasından da Mustafa Kemal Atatürk’ün posteri açılarak salondaki devrimci ruh harekete geçirilmelidir.

Hatta genel başkan kürsüye çıkarken mahkemeler tarafından yasaklanan Gün doğdu marşı eşliğinde çıkmalıdır. Ve konuşurken konuşmasına o savcılarınız var ya hani devrimcilerimizi hala yargılayan ve marşlarımızı yargılayan savcılarınız sıkıyorsa hadi şimdi kurultay ve hakkımda soruşturma başlatsınlar işte biz buradayız devrimcilerimiz burada marşlarımızı birlikte söylüyoruz. Şeklinde bir konuşma yapması sadece o salondakileri harekete geçirmek şöyle dursun tüm ülkedeki devrimcileri de harekete geçirir. Kısacası partimiz 70li yıllardaki kimliğine yeniden bürünmelidir. Kurultay salonunda galip gelen sevgi barış kardeşlik ve sosyalizm olmalıdır. Saygıyla...

Halil Baran

Etiketleme: Halil Baran, CHP, AKP, Mustafa Kemal Atatürk, Deniz Gezmiş, istanbul gerçeği, türkiye gerçeği, istanbul haberleri, son dakika

Yorumlar
Bu Haber Hakkında Yorum Yok.Yorumlarınızı Yazınız.
 


  Yazarın Diğer Yazıları
Yine akşam oldu örgütler uykuda ...
Oy Fırsatçıları Mülteci Avında mı? ...
Hangi AKP'li Bizim Çocuk ...
Altı kaval üstü şişhane ...
'Al sana kurultay' ...
  Site Yazarları
İmambakır Üküş
Haziran - Kasım seçimleri ve referandum
Prof.Dr. Ahmet Özer
Hayattan yazı, yazıdan hayat yapmak
Atay Sözer
Bir Cumhurbaşkanının Referandum Günlüğü (Azeri başkanın günlüğü)
Dr. Dursun Kırbaş
Levent Gültekin, Güzelbahçe’ye geliyor
Turgut Ünlü
Bir '8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü' daha
Ahmet Kale
Suat Şükrü Kundakçı'nın Ardından
Prof. Dr. Birgül Ayman Güler
Yeni-Osmanlıcılığın kayıp parçası
Necdet Pamir
Yangından mal mı kaçırıyorsunuz?
Ahmet Tatar
FETÖ Çatı Davası
Av. Zühal Dönmez
Atatürk’ün Çiftlikleri
Ömer Faruk Eminağaoğlu
Yurtdışı yasağını getiren Almanya değil, AKP!
Yaşar Seyman
Newroz Ateşleri Yanacak!
Yılmaz Özdemir
O'na Saldırmak
 
@ Copyright İstanbul Gerçeği | Tüm Hakları Saklıdır.  Künye - İletişim