Kapat
facebook icon twitter icon
 
Istanbul Gercegi
Kılıçdaroğlu #Adalet Yürüyüşü'nün 14. gününde Kılıçdaroğlu #Adalet Yürüyüşü'nün 14. gününde
Yandaş yazardan Erdoğan'a ısrarla 'dinlenme' çağrısı! Yandaştan Erdoğan'a 'dinlenme' çağrısı!
Saray’ın yeni sözcüsü Doğu Perinçek Saray’ın yeni sözcüsü Doğu Perinçek
   Dünya
9 Avrupa ülkesi Türkiye ile müzakerelerin bitirilmesini istiyor
Avrupa Parlementosu'nun (AP) en büyük grubu olan muhafazakarlar, Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) üyeliğine yönelik kamuoyu anketi yaptırdı. Çoğunluk, Türkiye'nin AB üyesi olmayacağının net şekilde ortaya koyulmasının önemli olduğu görüşünde.
 
Tarih: 19.05.2017 - Saat: 17:00:40
 
Deutsche Welle'nin Bild gazetesinden aktardığına göre, AP'deki en büyük grup olan muhafazakar Avrupa Halk Partisi'nin (EVP) yaptırdığı kamuoyu anketine katılanların büyük bölümü, Türkiye'nin AB üyeliğine karşı çıkıyor.

​MÜZAKERELERİN SONLANDIRILMASINI İSTİYORLAR

Habere göre dokuz AB ülkesinde yapılan ankete katılanlar, Türkiye ile tam üyelik müzakerelerinin sonlandırılması gerektiği görüşünde. Anket sonuçlarına göre, katılımcıların yüzde 77'i Türkiye'nin AB'ye tam üye olmayacağının net şekilde ortaya koyulmasını önemli buluyor.

ALMANYA VE HOLLANDA BAŞI ÇEKİYOR

Türkiye'nin AB üyesi olmayacağının net şekilde ortaya koyulmasından yana olan ülkelerin başında ise son dönem Türkiye'yle siyasi kriz yaşayan Almanya ve Hollanda oldu. Almanya'da anket katılımcılarının yüzde 86'sı, Hollanda'da ise yüzde 84'ü Türkiye'nin AB üyesi olmayacağının net şekilde ortaya koyulmasına yönelik 'önemli' ve 'çok önemli' yanıtını verdi.

Oranın en düşük olduğu ülke ise, yüzde 60'la İspanya oldu.

'BU ŞEKİLDE DEVAM EDEMEZ'

Anketin sonuçlarını değerlendiren EVP Grup Başkanı Manfred Weber, "Avrupalılar, siyasetten Türkiye ile yürütülen müzakerelerde son noktanın koyulmasını bekliyor. Özellikle de olanlardan sonra bu şekilde devam edemez" şeklinde konuştu.

AP'nin en büyük grubu olan muhafazakar EVP, Türkiye ile tam üyelik müzakerelerinin sonlandırılmasından yana. EVP Başkanı Manfred Weber daha önce de tarih vererek, müzakerelerin Haziran ayında düzenlenecek AB hükümet ve devlet başkanları toplantısında sonlandırılması gerektiğini ifade etmişti.

Avrupa Halk Partisi'nin kamuoyu anketi, Almanya, Fransa, İrlanda, İtalya, Hollanda, Polonya, Romanya, İsveç ve İspanya olmak üzere dokuz ülkede yapıldı. Her ülkede ankete bin kişi katıldı.

Anket katılımcılarına, Türkiye'nin AB'ye tam üye olmayacağının net şekilde ortaya koyulmasının ne kadar önemli buldukları soruldu.

Etiketleme: türkiye gerçeği,vişne haber ajans,vişne ajans, istanbul gerçeği, türkiye haberleri, son dakika haberler, istanbul haberleri, sondakika,9 Avrupa ülkesi, Türkiye ile müzakerelerin bitirilmesini istiyor

Yorumlar
Bu Haber Hakkında Yorum Yok.Yorumlarınızı Yazınız.
 


  Site Yazarları
İmambakır Üküş
Hayır’ın ve #AdaletYürüyüşü'nün açtığı yeni yol
Prof.Dr. Ahmet Özer
Hayattan yazı, yazıdan hayat yapmak
Atay Sözer
Katar kime ne katar?
Dr. Dursun Kırbaş
Levent Gültekin, Güzelbahçe’ye geliyor
Turgut Ünlü
Bir '8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü' daha
Ahmet Kale
Suat Şükrü Kundakçı'nın Ardından
Erol Kızılelma
Anneler ve Oyları
Prof. Dr. Birgül Ayman Güler
Toroslar Ağlarken
Necdet Pamir
Yangından mal mı kaçırıyorsunuz?
Ahmet Tatar
#Adalet için yollara!
Av. Zühal Dönmez
Atatürk’ün Çiftlikleri
Ömer Faruk Eminağaoğlu
AKP büyük kongresi ve ortaya çıkan sorunlar
Yaşar Seyman
Adalet Yaşamaktır
Yılmaz Özdemir
O'na Saldırmak
 
@ Copyright İstanbul Gerçeği | Tüm Hakları Saklıdır.  Künye - İletişim