Kapat
facebook icon twitter icon
 
Istanbul Gercegi
İstifası istenen AKP'li Belediye Başkanı Edip Uğur: Vefa da var, veda da var AKP'li Edip Uğur: Veda da var vefa da var
Erdoğan'ın başdanışmanı Şaban Dişli istifa etti Şaban Dişli istifa etti
Merkel: Türkiye'ye yardımlar yenilenmeli Merkel: Türkiye'ye yardımlar yenilenmeli
   Gündem
AKP huzurevlerinde de huzur kaçırıyor
CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yayımladığı genelge ile huzurevlerinde kalan yaşlıların ücretlerinin 2014 öncesi ve sonrası iki ayrı tarife olarak belirlenmesine tepki gösterdi.
 
Tarih: 12.10.2017 - Saat: 16:17:20
 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yayımladığı genelge ile huzurevlerinde kalan yaşlıların ücretlerinin 2014 öncesi ve sonrası iki ayrı tarife olarak belirlenmesine tepki gösteren Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, “AKP iktidarı yaşlılarımızın kaldığı huzurevlerinde de huzuru kaçırıyor” dedi.

462 TL’DEN 1150 TL’YE YÜKSELTİLDİ

Bakanlığın genelgesi ile huzurevlerinde kalan yaşlı yurttaşların ücretlerinde yeni uygulama başlatıldığını ve 462 liralık bedelin 2014 yılından sonra huzurevlerinde kalmaya başlayanlar için bin 150 liraya yükseltildiğine dikkat çeken CHP Milletvekili İbrahim Özdiş verdiği soru önergesiyle konuyu TBMM’ye taşıdı.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan’ın yanıtlaması istemiyle önerge veren Özdiş, genelgeyle ortaya çıkan durumun yaşlıların huzurunu kaçırdığına değindi. Yapılan zamlan birlikte huzurevindeki yaşlıların 2014’ten önce ve sonra olmak üzere ikiye ayrıldığını aynı odada kalan yaşlılardan birisinin 462 TL diğerinin ise bin 150 TL ödemesinin eşitlik ilkesine uymadığını ifade etti.

ZAM FARKI PEŞİN İSTENDİ

Genelgeyle yapılan zam sonrası 2017 yılına ait 9 aylık dönemin ortalama ücret farkı 6 bin liraya aşkın bölümünün de peşin istendiğine değinen Özdiş, “Yaşlılara gönderilen tebligatta 9 aylık ücret farkının ödenmesi, ödenmemesi durumunda farklı tahsilat yollarının deneneceği belirtilmektedir. Bakanlık farklı tahsilat yollarından neyi kastetmektedir” diye sordu.

CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş önergesinde, “Türkiye genelinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na ait kaç huzurevi bulunuyor. Bunlarda kalan yaşlılarımızda kaçı 2014 sonra buralarda kalmaya başlamıştır ve yayımlanan genelgeden etkilenmektedir” sorularını da yöneltti.

Vişne Haber Ajansı

Etiketleme: türkiye gerçeği,vişne haber ajans,vişne ajans, istanbul gerçeği, türkiye haberleri, son dakika haberler, istanbul haberleri, sondakika,AKP huzurevlerinde de huzur kaçırıyor

Yorumlar
Bu Haber Hakkında Yorum Yok.Yorumlarınızı Yazınız.
 


  Site Yazarları
İmambakır Üküş
İmambakır Üküş; Kadir Topbaş istifası zincirin ilk halkası
Prof.Dr. Ahmet Özer
Giderem Van'a doğru
Atay Sözer
Büyük nümayiş
Dr. Dursun Kırbaş
İktidarın ayırdına varamadıkları
Turgut Ünlü
10 Ağustos bana göre Çanakkale zaferi olarak kutlanmalı
Ahmet Kale
Suat Şükrü Kundakçı'nın Ardından
Erol Kızılelma
CHP, bir geniş cephe partisine evrilebilir mi?
Prof. Dr. Birgül Ayman Güler
Toroslar Ağlarken
Necdet Pamir
Yangından mal mı kaçırıyorsunuz?
Ahmet Tatar
Ahmet Tatar: FETÖ davaları rotasından çıkmış ve ciddiyetsiz
Av. Zühal Dönmez
Atatürk’ün Çiftlikleri
Ömer Faruk Eminağaoğlu
Adalet yürüyüşü yarınlar için
Yaşar Seyman
Benazir'i neden yazdım?
Yılmaz Özdemir
O'na Saldırmak
 
@ Copyright İstanbul Gerçeği | Tüm Hakları Saklıdır.  Künye - İletişim