Kapat
facebook icon twitter icon
 
Istanbul Gercegi
BTK'dan Wikipedia açıklaması BTK'dan Wikipedia açıklaması
AKP Sözcüsü Ünal: MGK'dan Afrin'le ilgili tavsiye kararı çıkabilir  MGK'dan Afrin'le ilgili tavsiye kararı çıkabilir
İmambakır Üküş; CHP İstanbul il kongresinde neler oldu? Kimler kazandı kimler kaybetti? CHP İstanbul il kongresinde neler oldu?
   Dünya
Almanya’da Federal Yargıtay 'Şeriat polisi' hakkında verilen beraat kararını bozdu
Almanya’da Federal Yargıtay, üzerinde 'Şeriat Polisi' yazan turuncu yeleklerle Wuppertal sokaklarında devriye gezen 7 kişi hakkında verilen beraat kararını bozdu.
 
Tarih: 12.01.2018 - Saat: 10:35:04
 
Almanya’da Federal Yargıtay, üzerinde "Şeriat Polisi" yazan turuncu yeleklerle Wuppertal sokaklarında devriye gezen 7 kişi hakkında 2016 yılında verilen beraat kararını bozdu. Karlsruhe’deki yargıçlar dosyayı yeniden görülmesi için Wuppertal Asliye Mahkemesi’ne geri gönderdi.

MAHKEME KARARININ GEREKÇESİNİ AÇIKLADI

DW Türkçe’de yer alan habere göre; Yargıtay, gerekçe olarak yerel mahkemenin üzerinde İngilizce olarak "Shariah Police" yazan turuncu yeleklerin üniforma yasağını ihlal edip etmediğine dair hukuki açıdan hatalı bir değerlendirme yapmasını gösterdi. Mahkeme Başkanı Jörg-Peter Becker, Wuppertal yargıçlarının değerlendirmesinin birçok noktada çelişkiler taşıdığını ancak en önemli eksiğinin bu eylemin Müslümanlar üzerinde nasıl bir etki yarattığının hesaba katılmaması olduğunu belirtti.

Yargıç Becker, "Oyun salonunda bu kişilerin dikkate alınmaması ya da yoldaki gençler tarafından bekarlığa veda partisine katılan bir grup gibi algılanmalarının bir önemi yok. Asıl belirleyici olan eylemin hedef kitlesi olan Müslümanlar tarafından nasıl algılandığıdır" diye konuştu. Becker o nedenle davanın yeniden kapsamlı bir biçimde görülmesi gerektiğine hükmetti.

NE OLMUŞTU

Wuppertal Asliye Mahkemesi o dönem yaşları 25 ile 35 arasında değişen söz konusu 7 kişi hakkında Kasım 2016’da beraat kararı vermişti.

Bu kişiler, Almanya’nın Wuppertal kentinde Eylül 2014’de üzerinde "Şeriat Polisi" yazan turuncu yeleklerle gece devriyesine çıkıp genç Müslümanları alkol kullanmamaları, bar ve oyun otomatlarından uzak durmaları konusunda uyarmıştı.

Kendini ahlak polisi ilan eden bu kişiler Almaya çapında büyük öfkeye yol açmıştı.Etiketleme: türkiye gerçeği,vişne haber ajans,vişne ajans, istanbul gerçeği, türkiye haberleri, son dakika haberler, istanbul haberleri, sondakika,Almanya’da Federal Yargıtay 'Şeriat polisi' hakkında verilen beraat kararını bozdu

Yorumlar
Bu Haber Hakkında Yorum Yok.Yorumlarınızı Yazınız.
 


  Site Yazarları
İmambakır Üküş
İmambakır Üküş; İzmir CHP’de Kongre süreci
Prof.Dr. Ahmet Özer
Ahmet Özer: Üniversite ve bilim
Atay Sözer
Atay Sözer: HÖH
Dr. Dursun Kırbaş
İktidarın ayırdına varamadıkları
Turgut Ünlü
Turgut Ünlü: Karadul - Aç gözlülük
Ahmet Kale
Suat Şükrü Kundakçı'nın Ardından
Erol Kızılelma
Erol Kızılelma; Biz bir aileyiz
Prof. Dr. Birgül Ayman Güler
Birgül Ayman Güler: Yönetim sistemimiz hangi model?
Necdet Pamir
Yangından mal mı kaçırıyorsunuz?
Ahmet Tatar
Ahmet Tatar: FETÖ davaları rotasından çıkmış ve ciddiyetsiz
Av. Zühal Dönmez
Atatürk’ün Çiftlikleri
Ömer Faruk Eminağaoğlu
Ömer Faruk Eminağaoğlu; Bu gidişe HAYIR demek için herkes göreve
Yaşar Seyman
Yaşar Seyman; Bir yürüyüş eyleyelim
Yılmaz Özdemir
O'na Saldırmak
 
@ Copyright İstanbul Gerçeği | Tüm Hakları Saklıdır.  Künye - İletişim