Kapat
facebook icon twitter icon
 
Istanbul Gercegi
AYM’den CHP'li yöneticiler hakkında suç duyurusu AYM’den CHP'li yöneticiler hakkında suç duyurusu
TBMM'de bütçe görüşmelerinde kavga bitmiyor! TBMM'de bütçe görüşmelerinde kavga bitmiyor!
IŞİD'in kaçırdığı 6 Ezidi çocuk Türkiye'de bulundu IŞİD'in kaçırdığı 6 Ezidi çocuk Türkiye'de bulundu
   Gündem
Bakan Çelik: Dışarıdan yapılan kara propagandaya kulak asmayın
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, ''Dışarıdan 'Türkiye daralıyor, işler kötüye gidiyor' diye kara propaganda yapılıyor. Dışarıdan pompalanan şeylere kulak asmayın. Türkiye'nin nereye gideceği bizim irademize bağlıdır'' dedi.
 
Tarih: 13.10.2017 - Saat: 17:50:17
 
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, Adana Sanayi Odası (ADASO) binasında, Türk Eximbank Şubesi'nin açılışını yaptı. İş dünyası temsilcilerini buluşturan toplantının açılış konuşmasını yapan ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, ihracatın arttırılması için verilen desteklere teşekkür etti. Adana Valisi Mahmut Demirtaş da kentin yatırım potansiyelini anlatarak yatırım çağrısı yaptı. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, "Son anketimizde iş dünyasının en büyük sorunu finansmana erişim. Yüzde 26 oranında finansmana erişim sorunu var. Aynı zamanda Eximbank'ın yönetimindeyim. Bu yıl 40 milyar dolarla ihracatı destekliyoruz. Gelecek bunu yüzde 20 daha da arttıracağız. Adana ihracat sıralamasında 11'inci sırada, kentin ilk 10'a girmesi lazım" diye konuştu.

'UMUTSUZLUK CAİZ DEĞİLDİR'

Adana'nın plakasının 01 olduğunu belirten AB Bakanı Ömer Çelik ise, kentin ihracat sıralamasında tek sayılı sıralarda olması gerektiğini anlattı. 'Türkiye kötüye gidiyor, işler kötüye gidiyor, Türkiye daralıyor' diye kara propaganda yapıldığını anlatan Bakan Çelik, şunları söyledi:

"Dışarıdan pompalanan şeylere kulak asmayın. Türkiye'nin nereye gideceği bizim irademize bağlıdır. Biz birlik beraberliğimizi koruduğumuz müddetçe, umudumuzu koruduğumuz müddetçe, şunu unutmayın, dışarıdan kara propagandanın ivmesi yükseliyorsa, biz de buna karşılık yaptığımız işlerin ivmesini yükselteceğiz. Bu kara propagandanın bizi sokmaya çalıştığı siyasal kara deliklere, bu buhrana girmeyeceğiz. Çok sıkıntılı ve problemli dönemler atlattık. Hep beraber göreceğiz, bugünleri de geçeceğiz. Türkiye'nin geleceği bundan çok daha iyi olacak. O gelecek de çok uzak bir gelecek değildir. Önümüzdeki yıllar, Türkiye için çok daha iyi olacak. Hükümet işin başındadır, devlet işinin başındadır, herkes gündemine hakimdir. İş dünyasının yapması gereken kendi ajandasını büyütmek, kendi performansını yükseltmektir. Bunu da hep beraber yapmaya devam edeceğiz. Umutsuzluk caiz değildir. Geride kalmak, ileriye gitmemek, karamsarlığa kapılmak bize yakışmaz. Sadece ileriye bakacağız ve yolumuzda ilerleyeceğiz."

DHA

Etiketleme: türkiye gerçeği,vişne haber ajans,vişne ajans, istanbul gerçeği, türkiye haberleri, son dakika haberler, istanbul haberleri, sondakika,Bakan Çelik: Dışarıdan yapılan kara propagandaya kulak asmayın

Yorumlar
Bu Haber Hakkında Yorum Yok.Yorumlarınızı Yazınız.
 


  Site Yazarları
İmambakır Üküş
İmambakır Üküş: Ataşehir'deki olay Battal İlgezdi değil CHP'ye saldırı olayıdır
Prof.Dr. Ahmet Özer
Giderem Van'a doğru
Atay Sözer
Man Adası Reza'ya karşı
Dr. Dursun Kırbaş
İktidarın ayırdına varamadıkları
Turgut Ünlü
10 Ağustos bana göre Çanakkale zaferi olarak kutlanmalı
Ahmet Kale
Suat Şükrü Kundakçı'nın Ardından
Erol Kızılelma
CHP, bir geniş cephe partisine evrilebilir mi?
Prof. Dr. Birgül Ayman Güler
Birgül Ayman Güler: Yönetim sistemimiz hangi model?
Necdet Pamir
Yangından mal mı kaçırıyorsunuz?
Ahmet Tatar
Ahmet Tatar: FETÖ davaları rotasından çıkmış ve ciddiyetsiz
Av. Zühal Dönmez
Atatürk’ün Çiftlikleri
Ömer Faruk Eminağaoğlu
Ömer Faruk Eminağaoğlu'dan istifa eden belediye başkanları hakkında suç duyurusu
Yaşar Seyman
Yaşar Seyman; Kadınlar seçme şampiyonu
Yılmaz Özdemir
O'na Saldırmak
 
@ Copyright İstanbul Gerçeği | Tüm Hakları Saklıdır.  Künye - İletişim