Kapat
facebook icon twitter icon
 
Istanbul Gercegi
Melih Gökçek 28 Ekim'de istifa ediyor Melih Gökçek 28 Ekim'de istifa ediyor
Parti kurulmadan 5 vekili oldu Parti kurulmadan 5 vekili oldu
CHP'li Aytun Çıray partisinden istifa etti Aytun Çıray partisinden istifa etti
   Siyaset
Budak: Hukuk sadece bize değil MÜSİAD'a da lazım
CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, AKP Genel Başkanı Erdoğan ve AKP’lilerin 'Adalet Yürüyüşü'nü karalama derdine düştüğüne dikkat çekti.
 
Tarih: 19.06.2017 - Saat: 16:56:18
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, AKP Genel Başkanı Erdoğan ve AKP’lilerin “Adalet Yürüyüşü”nü karalama derdine düştüğüne dikkat çekerek “Türkiye’de adalet sistemini çökertenler, şimdi adalet arayışını karalama derdinde. Nafile çabalar. Çünkü haklı davaya hiçbir çamur bulaşmaz” dedi. Budak, MÜSİAD’a da tepki göstererek, “Hukuk olmayan yerde yatırım olmaz, istihdam olmaz, kalkınma oymaz. Bunu en iyi bilmesi gerekenlerden biri de MÜSİAD’dır. Hukuk sadece bizlere değil MÜSİAD’a da lazım” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman yaptığı açıklamada, Türkiye’de hukuk ve özgürlükler alanında ciddi bir gerileme yaşandığını, uluslararası hukuk ve demokrasi endekslerine yansımış durumda olduğunu belirtti. Budak, “Türkiye çok uzun bir süredir adım adım hukuk ve demokrasiden uzaklaşıyor. 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra ise bu gerileme daha da hızlanmıştır. Türkiye OHAL altında nefes alınamaz bir noktaya doğru hızla sürüklenmektedir. Bırakın hukuk devleti tanımlamasını, Türkiye kanun devleti olmaktan bile çıkmış durumdadır. Yüksek Seçim Kurulu’nun, 16 Nisan referandumundaki kararı, bunun somut örneklerinden sadece biridir” diye konuştu.

HUKUK MÜSİAD’A DA LAZIM

AKP hükümetlerinin 15 yıllık uygulamaları sonucunda, adalet sistemine güvenin sıfır düzeyine indiğine dikkat çeken Budak, şöyle devam etti: “Bu tabloyu yaratan AKP ve sırtını iktidara dayayan MÜSİAD gibi sivil toplum örgütleri Adalet Yürüyüşü’nü karalama derdine düştü. Ama bu adalet arayışına hiçbir çamur bulaşmaz. Yaşanan hukuksuzluklara sessiz kalmak, bunları yok saymak, insan aklının ve vicdanının kabul edebileceği bir durum değildir. Biz vicdanları sızlatan adaletsizliklere seyirci kalmadık, kalmayacağız. Çünkü adaletin olmadığı yerde hiçbir şey ayakta kalamaz. Tek adamın iki dudağı arasından çıkan her şeyin kural sayıldığı bir ülkede kimsenin can ve mal güvenliği olmaz. Yabancı sermaye de gelmez, yerli yatırımcı da yatırım yapmaz. Yatırım da olmaz, istihdam da olmaz, kalkınmada olmaz. MÜSİAD bunu en iyi bilmesi gereken kurumlardan biridir. İktidarlar gelip geçicidir. Önemli olan gerçekten vatandaşın hakkını koruyacak kurumların varlığıdır. O nedenle hukuk devleti, kuvvetler ayrılığı ve bağımsız yargı istiyoruz. Sivil toplum örgütlerinden de beklenen iktidarlara yaslanmak değil, herkesin hukukunu, hakkını koruyacak adalet sisteminin oluşumuna katkı vermeleridir. Hukuk sadece bize değil MÜSİAD’a da lazım olacaktır”

Vişne Haber Ajansı

Etiketleme: türkiye gerçeği,vişne haber ajans,vişne ajans, istanbul gerçeği, türkiye haberleri, son dakika haberler, istanbul haberleri, sondakika,Budak: Hukuk sadece bize değil MÜSİAD'a da lazım

Yorumlar
Bu Haber Hakkında Yorum Yok.Yorumlarınızı Yazınız.
 


  Site Yazarları
İmambakır Üküş
İmambakır Üküş; Kadir Topbaş istifası zincirin ilk halkası
Prof.Dr. Ahmet Özer
Giderem Van'a doğru
Atay Sözer
Büyük nümayiş
Dr. Dursun Kırbaş
İktidarın ayırdına varamadıkları
Turgut Ünlü
10 Ağustos bana göre Çanakkale zaferi olarak kutlanmalı
Ahmet Kale
Suat Şükrü Kundakçı'nın Ardından
Erol Kızılelma
CHP, bir geniş cephe partisine evrilebilir mi?
Prof. Dr. Birgül Ayman Güler
Toroslar Ağlarken
Necdet Pamir
Yangından mal mı kaçırıyorsunuz?
Ahmet Tatar
Ahmet Tatar: FETÖ davaları rotasından çıkmış ve ciddiyetsiz
Av. Zühal Dönmez
Atatürk’ün Çiftlikleri
Ömer Faruk Eminağaoğlu
Adalet yürüyüşü yarınlar için
Yaşar Seyman
Benazir'i neden yazdım?
Yılmaz Özdemir
O'na Saldırmak
 
@ Copyright İstanbul Gerçeği | Tüm Hakları Saklıdır.  Künye - İletişim