Kapat
facebook icon twitter icon
 
Istanbul Gercegi
Maaşlar gıda ve kiraya gitti Maaşlar gıda ve kiraya gitti
Üniversitelere de ‘İslami’ çerçeve Üniversitelere de ‘İslami’ çerçeve
Adalet Yürüyüşü ve CHP Kongre Süreci Adalet Yürüyüşü ve CHP Kongre Süreci
   Gündem
CHP'den Sözcü operasyonuna tepki: Yarın bu savcılar da hesap verecekler
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan Sözcü gazetesine yapılan operasyona tepki gösterdi. Tezcan, 'Dün FETÖ'yü kullanarak saldırıyorlardı bugün bunu başka savcılarla yapıyorlar. Yarın bu savcılar da hesap verecekler' dedi.
 
Tarih: 19.05.2017 - Saat: 12:49:42
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan Sözcü gazetesine yapılan operasyona tepki gösterdi. Tezcan, 'Dün FETÖ'yü kullanarak saldırıyorlardı bugün bunu başka savcılarla yapıyorlar. Yarın bu savcılar da hesap verecekler' dedi.

Tezcan, Can Ataklı'nın Halk Tv'dkei programına telefonla bağlanarak Sözcü gazetesine yapılan operasyona ilişkin değerlendirmede bulundu.

Tezcan'ın açıklamaları şöyle:

"Günün anlamlı seçildiğini düşünüyorum. Bugün bu baskını planlamak, 19 Mayıs'ı yasaklamayla aynı zihniyetin ürünü. Cumhuriyetçilere sistematik saldırı devam ediyor. Bunun nedeni merkezi iktidardır. Aktörler değişti yeni ittifaklar kuruldu. Geçmişte FETÖ-AKP ittifakı vardı Ergenekon, Balyoz planlayan, şimdi AK Parti yeni ittifaklar yeni darbe süreci başlattı. 15 darbesini püskürtmüştük. 20 Temmuz'da OHAL darbesiyle karşılaştık. Sözcü kararlı duruşu olan bir yayın organı.

İktidarın çanağından yalamayan, halkın satın aldığı gazete ve televizyonlar sayılıdır. Muhalif yayınların ya muhabirleri tutuklu ya da gazetelere operasyon yapılıyor. Bu faşist diktatörlüğün açık uygulamalarının yaşandığını, bu şekilde demokratik güçlere daha fazla saldırı olacağını gösteriyor.

(OHAL'in kaldırılması talebine karşılık) Erdoğan daha yapacak işlerimiz var, dedi. Belli ki özgürlüğü, demokrasiyi savunan güçleri tasfiye girişimi sürecek. Dün FETÖ'yü kullanarak saldırıyorlardı bugün bunu başka savcılarla yapıyorlar. Yarın bu savcılar da hesap verecekler.

Yargı kılıfı altında yürüyen bir süreç var. Arkadaşlarımız oraya gidecekler. Bu demokrasi mücadelesidir. Sözcü'ye sahip çıkacağız. Sözcü'nün sesini kesmek demokrasini sesini kesmektir."

Vişne Haber Ajansı

Etiketleme: türkiye gerçeği,vişne haber ajans,vişne ajans, istanbul gerçeği, türkiye haberleri, son dakika haberler, istanbul haberleri, sondakika,CHP'den Sözcü operasyonuna tepki: Yarın bu savcılar da hesap verecekler, bülent tezcan

Yorumlar
Bu Haber Hakkında Yorum Yok.Yorumlarınızı Yazınız.
 


  Site Yazarları
İmambakır Üküş
15 Temmuz darbesi kime karşı yapıldı?
Prof.Dr. Ahmet Özer
Adalet Yürüyüşü: Ne oldu, ne olacak?
Atay Sözer
Nasreddin Hoca festivalinin son hali!
Dr. Dursun Kırbaş
Levent Gültekin, Güzelbahçe’ye geliyor
Turgut Ünlü
Bir '8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü' daha
Ahmet Kale
Suat Şükrü Kundakçı'nın Ardından
Erol Kızılelma
Anneler ve Oyları
Prof. Dr. Birgül Ayman Güler
Toroslar Ağlarken
Necdet Pamir
Yangından mal mı kaçırıyorsunuz?
Ahmet Tatar
#Adalet için yollara!
Av. Zühal Dönmez
Atatürk’ün Çiftlikleri
Ömer Faruk Eminağaoğlu
Adalet yürüyüşü yarınlar için
Yaşar Seyman
Benazir'i neden yazdım?
Yılmaz Özdemir
O'na Saldırmak
 
@ Copyright İstanbul Gerçeği | Tüm Hakları Saklıdır.  Künye - İletişim