Kapat
facebook icon twitter icon
 
Istanbul Gercegi
İstanbul'da bugün sıcaklık rekoru kırıldı! İstanbul'da bugün sıcaklık rekoru kırıldı!
Türkiye, MR kullanımında ilk sırada Türkiye, MR kullanımında ilk sırada
Ruhi Su ölümünün 32. yılında etkinliklerle anılıyor Ruhi Su ölümünün 32. yılında anılıyor
   Ekonomi
CHP'li Büyükmandıra Belediye başkanı Balyemez: Çalışkan Çiftçimiz Her Şeyin En İyisine Layık
Kırklareli, Babaeski ilçesine bağlı CHP'li Büyükmandıra Belde Belediye başkanı Ziraat Mühendisi Sertaç Balyemez Alpullu Şeker Fabrikası'nın 15 Eylül'de açılacak olmasının müjdesini çiftçiler, pancar üreticileri ve bölge halkıyla paylaştı.
 
Tarih: 12.09.2017 - Saat: 21:27:50
 
Kırklareli, Babaeski ilçesine bağlı CHP'li Büyükmandıra Belde Belediye başkanı Ziraat Mühendisi Sertaç Balyemez Alpullu Şeker Fabrikası'nın 15 Eylül'de açılacak olmasının müjdesini çiftçiler, pancar üreticileri ve bölge halkıyla paylaştı.

CHP'li Büyükmandıra Belde Belediye başkanı Ziraat Mühendisi Sertaç Balyemez, geçtiğimiz dönem Pankobirlik yönetimine "Fabrika çalışacak, Çiftçimiz kazanacak" "Alpullu Şeker'in dumanı tütecek çiftçiyi mutlu edecek" sloganları ile aday olmuş ve seçimi kazanamamasına rağmen Fabrikanın açılması için mücadelesine devam etmiştir...

Alpullu Şeker Fabrikası'nın çalıştırılması için büyük mücadele verenlerden biri olan ve 2016 yılı mayıs ayında Sınırlı Sorumlu Alpullu Pancar Ekicileri Kooperatifi'ne aday olan Büyükmandıra'nın Ziraat Mühendisi Belediye Başkanı Sertaç Balyemez şu açıklamada bulundu;

Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatıyla kurulan Türkiye'nin ilk şeker üreten fabrikası özelliğine ve güçlü bir tarihe sahip olan Alpullu Şeker Fabrikası dört yıldır çeşitli nedenlerle çalıştırılmıyordu.

Çalıştırılmayan fabrikayı açtırmak için seferber olan çiftçiler bu yıl pancar ekimini de arttırarak fabrikanın açılması için gerekli kamuoyunu oluşturmuştur.

15 Eylül'de açılacak olan Alpullu Şeker Fabrikası'nın yeniden dumanın tütmesi bölge halkında da heyecan yarattı.

Alpullu Şeker Fabrikası sadece bir üretim tesisi değil aynı zamanda genç cumhuriyetin sanayileşme adımlarından biridir. O dönemler kurulmuş ve Mustafa Kemal Atatürk'ün öncülüğünde sanayileşme devrimlerini gerçekleştiren Türkiye Cumhuriyeti'nin Trakya'daki gerçekleştirmiş olduğu en büyük yatırımlardan biridir. Bu sebeple Alpullu Şeker Fabrikası her şeyden önemlisi Atatürk'ün önemli bir hatırası, cumhuriyetimizin ilk edinimlerin dendir.

Ben ve ekibim Alpullu Şeker Fabrikası'nın tarihsel önemini bilerek ve önemseyerek kooperatif seçimlerine girdik. Buradaki amacımız ilk gün söylediğimiz gibi bugün de söylediğimiz tek sloganımız; "FABRİKA ÇALIŞACAK, ÇİFTÇİMİZ, HALKIMIZ KAZANACAK" olmuştur.

Çünkü fabrikanın çalışması sadece tarihimize sahip çıkmak için değil, aynı zamanda çalışkan Trakya çiftçimiz için de önemliydi.

Ülkemizde üretim yapan, toprağa can çiftçimiz her şeyin en iyisine en güzeline layıktır.

Toprağı işleyen ve fabrikanın açılması için elinden gelen gayreti gösteren çiftçimize ayrıca teşekkür ederim.

15 Eylül'de tekrardan faaliyete geçecek olan Alpullu Şeker Fabrikası'nın bölgemize, çiftçimize ve toplumumuzun tüm bileşenlerine hayırlı olmasını dilerim" dedi.

Vişne Haber Ajansı - Dilfiraz Değerli

Etiketleme: türkiye gerçeği,vişne haber ajans,vişne ajans, istanbul gerçeği, türkiye haberleri, son dakika haberler, istanbul haberleri, sondakika, CHP'li Büyükmandıra Belediye başkanı Balyemez: Çalışkan Çiftçimiz Her Şeyin En İyisine Layık

Yorumlar
Bu Haber Hakkında Yorum Yok.Yorumlarınızı Yazınız.
 


  Site Yazarları
İmambakır Üküş
Kılıçdaroğlu: 2019 seçimlerini kazanacağız
Prof.Dr. Ahmet Özer
Giderem Van'a doğru
Atay Sözer
Büyük nümayiş
Dr. Dursun Kırbaş
İktidarın ayırdına varamadıkları
Turgut Ünlü
10 Ağustos bana göre Çanakkale zaferi olarak kutlanmalı
Ahmet Kale
Suat Şükrü Kundakçı'nın Ardından
Erol Kızılelma
Erol Kızılelma; Mücadele için
Prof. Dr. Birgül Ayman Güler
Toroslar Ağlarken
Necdet Pamir
Yangından mal mı kaçırıyorsunuz?
Ahmet Tatar
#Adalet için yollara!
Av. Zühal Dönmez
Atatürk’ün Çiftlikleri
Ömer Faruk Eminağaoğlu
Adalet yürüyüşü yarınlar için
Yaşar Seyman
Benazir'i neden yazdım?
Yılmaz Özdemir
O'na Saldırmak
 
@ Copyright İstanbul Gerçeği | Tüm Hakları Saklıdır.  Künye - İletişim