Kapat
facebook icon twitter icon
 
Istanbul Gercegi
FETÖ'nün medya yapılanması davasında karar açıklandı Altanlar ve Ilıcak'a tahliye çıkmadı
Trump: Kuzey Kore’yi tamamen yok etmekten geri durmayız 'Kuzey Kore’yi yok etmekten geri durmayız'
İstanbul’da binlerce saya işçisi zam talebiyle yürüdü İstanbul’da binlerce sayacı zam talebiyle yürüdü
   Gündem
CHP'li Tur Yıldız Biçer Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'yı ziyaret etti
CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, Sincan Cezaevi'nde tutuklu bulunan açlık grevinin 131. günündeki Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'yı ziyaret etti.
 
Tarih: 17.07.2017 - Saat: 16:44:35
 
CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, Sincan Cezaevi'nde tutuklu bulunan açlık grevinin 131. günündeki Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'yı ziyaret etti. 

Biçer, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın yanlarında olan ve mücadelelerini büyüten herkese selamları olduğunu belirterek, öncelikli ve tek taleplerinin işlerine iade edilmeleri olduğunu söyledi.

Tur Yıldız Biçer ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, Gülmen'in öncelikli taleplerinin sağlıkla ilgili sorunları değil işlerine iade edilmeleri olduğunu belirterek, "Uğradığımız hukuksuzluğun geri dönmesinin bizim gibi hiç somut delil olmadan açlığa mahkum edilenlerin işe dönüş umudunun olması" dediğini aktardı.

Tur Yıldız Biçer ziyarete ilişkin şunları söyledi:

"Nuriye de Semih de 'elbette açlık grevine işimize dönmek için başladık. Ama bunu bir adalet arayışı olarak da içselleştirdik. Yalnız biz döndüğümüzde sorunun bitmeyeceğini elbette biliyoruz. Herkesin destek vermesi lazım' dedi.

Semih ise, 'Greve başladığımız oturma eylemimizin 120. gününde ilk kez terör örgütüyle ilgili dava açıldı. Daha önce hakkımızda açılmış bir dava ya da soruşturma yok. Biz 120 gün boyunca terörle bağlantılı değildik, açlık grevine başlayacağımızı Meclis'te ilan ettiğimiz gün mü terörle bağlantılı olduk. Biz tutuklu insanlarız. Arkamızdan söylenenlere yeterli cevap verme hakkımız yok. Süleyman Soylu bakan makamında aklına geldiğinde elinde somut kanıt olmadan bizi suçlayabiliyor. Bunu neye dayanarak yaptığını açıklamaya davet ediyoruz. Adalet Bakanını da somut verilerle desteklemesini yoksa da bunları kınayan gerçeği açıklamasını bekliyoruz' dedi.

Semih Özakça, eşi Esra Özakça'nın da hakkında herhangi bir gözaltı ya da herhangi bir somu delil olmadan açığa alındığını hatırlatarak, eşinin neden ihraç edildiğini bakanların yanıtlamasını istedi."

"Gülmen, 10 Ekim Katliamını yapan canlı bombanın eşi ile aynı koridorda"

Tur Yıldız Biçer, Nuriye Gülmen'in 10 Ekim Katliamını gerçekleştiren canlı bombanın eşi ile aynı koridorda kaldıklarını, koğuştan sürekli tekbir sesi geldiğini belirterek rahatsızlıklarını ilettiklerini söyledi.

Biçer, Gülmen ve Özakça'nın açlık grevinden fiziksel olarak etkilendiklerini ancak iki ismi de umudu büyütmek için dirençli gördüğünü ifade etti. Gülmen ve Özakça'nın bağımsız hekimler tarafından muayene talepleri olduğunu kaydeden Biçer Adalet Bakanı'nda konu ile ilgili randevu talebinde bulunduğunu söyledi.

Vişne Haber Ajansı

Etiketleme: türkiye gerçeği,vişne haber ajans,vişne ajans, istanbul gerçeği, türkiye haberleri, son dakika haberler, istanbul haberleri, sondakika,CHP'li Tur Yıldız Biçer Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'yı ziyaret etti

Yorumlar
Bu Haber Hakkında Yorum Yok.Yorumlarınızı Yazınız.
 


  Site Yazarları
İmambakır Üküş
Kılıçdaroğlu: 2019 seçimlerini kazanacağız
Prof.Dr. Ahmet Özer
Giderem Van'a doğru
Atay Sözer
Büyük nümayiş
Dr. Dursun Kırbaş
İktidarın ayırdına varamadıkları
Turgut Ünlü
10 Ağustos bana göre Çanakkale zaferi olarak kutlanmalı
Ahmet Kale
Suat Şükrü Kundakçı'nın Ardından
Erol Kızılelma
Erol Kızılelma; Mücadele için
Prof. Dr. Birgül Ayman Güler
Toroslar Ağlarken
Necdet Pamir
Yangından mal mı kaçırıyorsunuz?
Ahmet Tatar
#Adalet için yollara!
Av. Zühal Dönmez
Atatürk’ün Çiftlikleri
Ömer Faruk Eminağaoğlu
Adalet yürüyüşü yarınlar için
Yaşar Seyman
Benazir'i neden yazdım?
Yılmaz Özdemir
O'na Saldırmak
 
@ Copyright İstanbul Gerçeği | Tüm Hakları Saklıdır.  Künye - İletişim