Kapat
facebook icon twitter icon
 
Istanbul Gercegi
Trabzonspor'un CAS başvurusu reddedildi Trabzonspor'un CAS başvurusu reddedildi
Erdoğan'a hediye edilen sancak tartışma yarattı: Acilen cevap bekliyoruz Erdoğan'a hediye edilen sancak tartışma yarattı
'Hayır' dediği için sınava sayılı günler kala okuldan atıldı, devlet okulları almadı! 'Hayır' dediği için okuldan atıldı
   Yazarlar
‘El Bab nerede?’
Özene bezene büyüttüğü evladının, başka bir devletin toprağındaki iç savaşa gönderildiği kasabanın yerini, internette arayan bir ülkedir artık Türkiye.
 
Tarih: 23.12.2016 - Saat: 07:59:41
 
Bilgisayar klavyesine “El Bab” yazmaya niyetlendiğinizde, basmanız gereken tuşlar daha bitmeden, bir soru cümlesi beliriyor ekranda: 

“El Bab nerede”. 

Suriye’deki bu kasabaya dair en çok merak edilen ikinci başlık ise şu: 

“El Bab şehitlerinin isimleri”. 

(İnternet kullanıcısı olmayan okurlar için not: Ekranda arama çubuğuna bir sözcük yazdığınızda, ilk anda çıkan sözcük kümesi, en fazla aratılan konu başlığına işaret ediyor. Dolayısıyla bu da merakın en yüksek olduğu konuya.)

***
Özene bezene büyüttüğü evladının, başka bir devletin toprağındaki iç savaşa gönderildiği kasabanın yerini, internette arayan bir ülkedir artık Türkiye. 

Yan yana dizildikleri mikrofonlara sık sık kötü haber vermek üzere çıkan yetkililer, “Bu bir savaş değil, Türkiye’nin bekası için operasyon” dese de, gelin siz o ateş düşmüş ocaklara anlatın bunu. 

Çocuk kafası kesen, kadınlara köle pazarı kuran katil sürüsünü “öfkeli gençler” diye meşrulaştıran kadroların, mecbur kaldığı fikir değişikliğindeki gecikmenin kurbanıdır o evlatlar, hadi anlatın. 

Anlatın. 

1 Ekim’de TBMM açılır açılmaz uzatılan sınır ötesi operasyon tezkeresine, AKP, CHP, MHP milletvekillleri “evet” demese, düşüp ölür müydü yoksul ailelerin çocukları Suriye topraklarında?

***

Önceki gece El Bab’dan 14 şehit haberinin geldiği dakikalarda, TBMM’de, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı sınırsız yetkiyle donatacak, Meclis’i feshettirecek anayasa değişikliği görüşülüyordu. 

Anayasa Komisyonu’nun AKP’li üyeleri, CHP’li üyelerin bir dakikalık saygı duruşu önerisini reddetti. CHP tepki gösterdi. 

AKP iktidarının mezhepçi Suriye politikalarına, eski başbakanın “öfkeli gençler” söylemine CHP’nin yüksek sesle ve defaten itiraz ettiği doğrudur. Ancak bizatihi AKP iktidarının yanlışlarının bir devamı olan sınır ötesi operasyona destek verdiği de öyle. 

Fırat Kalkanı operasyonu kapsamındaki El Bab’dan bir günde 14 şehidin gelmesi karşısında, CHP’nin bu tezkereye hangi saiklerle, yararlarla destek verdiğini açık ve anlaşılır bir dille anlatmasının zamanıdır. 

Başkalarının çocukları üzerinden siyaset yapmanın nasıl kolay olduğunu görmek, insanın ıstırabını çoğaltıyor.
1 Ekim tezkeresine “evet” diyen her siyasetçi, üzgün yüzlerle cenaze törenlerine giderken şu sorunun cevabından sorumludur:
 
Yoksul aile çocuklarının, Suriye’nin El Bab kasabasında düşüp ölmesi, Türkiye’nin güvenlik sorunlarını ve karşı karşıya olduğu tehditleri nasıl azaltıyor?

Etiketleme: türkiye gerçeği,vişne haber ajans,vişne ajans, istanbul gerçeği, türkiye haberleri, son dakika haberler, istanbul haberleri, sondakika, çiğdem toker, el bab

Yorumlar
Bu Haber Hakkında Yorum Yok.Yorumlarınızı Yazınız.
 


  Yazarın Diğer Yazıları
Levent Gültekin, Güzelbahçe’ye geliyor ...
Uyanma vakti... ...
Ortadoğu için 3. Savaş olur mu? ...
‘El Bab nerede?’ ...
Suikastçı, FET֒nün mü yoksa devletin mi has adamı? ...
  Site Yazarları
İmambakır Üküş
Referandum Kampanyasında CHP’yi bekleyen tuzaklar
Prof.Dr. Ahmet Özer
Hayattan yazı, yazıdan hayat yapmak
Atay Sözer
Bir Cumhurbaşkanının Referandum Günlüğü (Azeri başkanın günlüğü)
Dr. Dursun Kırbaş
Levent Gültekin, Güzelbahçe’ye geliyor
Turgut Ünlü
Bir '8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü' daha
Ahmet Kale
Suat Şükrü Kundakçı'nın Ardından
Prof. Dr. Birgül Ayman Güler
Yeni-Osmanlıcılığın kayıp parçası
Necdet Pamir
Yangından mal mı kaçırıyorsunuz?
Ahmet Tatar
FETÖ Çatı Davası
Av. Zühal Dönmez
Atatürk’ün Çiftlikleri
Ömer Faruk Eminağaoğlu
Yurtdışı yasağını getiren Almanya değil, AKP!
Yaşar Seyman
Newroz Ateşleri Yanacak!
Yılmaz Özdemir
O'na Saldırmak
 
@ Copyright İstanbul Gerçeği | Tüm Hakları Saklıdır.  Künye - İletişim