Kapat
facebook icon twitter icon
 
Istanbul Gercegi
Putin: Suriye konusunda sıkı işbirliği içerisindeyiz Putin: Suriye konusunda sıkı işbirliği içerisindeyiz
Kardak'ta Türk ve Yunan botları arasında 'taciz' gerilimi Türk ve Yunan botları arasında gerilim
En erken ABD vizesi 9-10 ay sonrasına veriliyor! ABD ile vize krizinin etkileri sürüyor
   Yazarlar
'Demokrasi ve özgürlüklerimiz için tek adam rejimine direneceğiz'
Erol Kızılelma: Halkın, çıkarları tehlikeye giriyor endişesiyle direnmesi haktır ve bu direniş meşrudur. Direnişin mecliste sürdürülmesi kadar, sokakta, mitinglerle ve yürüyüşlerle protesto edilmesi de doğaldır.
 
Tarih: 21.04.2017 - Saat: 11:30:58
 
Soygun düzenini sürdürebilmek ve hesap vermekten kaçmak amacıyla ülkemizin genleriyle oynamaktan kaçınmıyorlar. Cumhuriyet ve demokrasi büyük tahribata uğratıldı. Ülkede neredeyse bir iç savaş ortamı yaratacak şekilde toplum kutuplaştırılıp, birbirine düşmanlaştırıldı. Dış dünyada bütün ilişkilerimiz bozuldu. Ülkemizin yeni maceralara sürüklenmesi, gençlerimizin yitirilmesi, yeni yeni şehit cenazelerinin kaldırılması demek. Tayyip Erdoğan iktidarı, ne yazık ki kendi felaketini hazırlarken, ülkenin de felakete sürüklenmesine sebep oluyor. Bu nedenle tüm yurtseverlere, Cumhuriyet ve demokrasiyi korumak, özgürlükler ve barış için mücadele etmek görevi düşüyor. Referandumda yapılmak istenen değişikliği ve sahtekarlıkla oluşturulan referandum sonuçlarını kabul edilemez. HAYIR demeye devam edilecek, haksız ve hukuksuz uygulamalara, sözde referandumla getirilecek olan tek adam diktatörlüğüne karşı direnilecektir. Direnmek tüm yurtseverlerin görevidir.

Yurtseverlerin oluşturduğu HAYIR cephesinin en önemli parçası elbette CHP’dir. CHP, referandum nedeniyle oluşmuş olan bu gücü iyi değerlendirmeli, onlarla birlikte omuz omuza mücadeleyi sürdürmekten kaçınmamalıdır. CHP’nin meclisi terk etmesine ben de karşıyım. Çünkü meclis de direnişin bir başka platformudur. Ama bu direniş sadece meclis duvarları içine de hapsedilemez. Toplumun bütün katmanlarından yurtseverlerin bu direnişe katkısı, CHP’nin de desteğini almalıdır. Bu direnişte göstereceğimiz her türlü zaaf, ödeyeceğimiz faturayı ağırlaştıracaktır.

CHP’nin bu direnişe öncülük etmesini isteyenlerin de, CHP’nin özerk kimliğine saygı göstermeleri, kendi doğrularını CHP’nin de kabul etmesi gerektiği takıntısından kurtulmaları, CHP’nin iç sorunlarına müdahaleden kaçınmaları gerekmektedir. Bu direniş güçbirliğinin zayıflatılmaması için, karşılıklı etkileşmeyi sağlayacak platformların canlı tutulması becerilmelidir. CHP elbette sorumlulukları yüksek ve güçlü örgütü olan bir siyasi partidir. Kendi politikalarını özgürce belirleme hakkına sahiptir. Ama güçbirliği yaptığı kesimlerle ortak politikalar belirleme çabasına girmesi, onu daha da güçlü kılacaktır.

Halkın, çıkarları tehlikeye giriyor endişesiyle direnmesi haktır ve bu direniş meşrudur. Direnişin mecliste sürdürülmesi kadar, sokakta, mitinglerle ve yürüyüşlerle protesto edilmesi de doğaldır. Halkın meydanlara çıkması, düşüncelerini dile getirmesi, toplumsal yaşamı sağlıklı kılar. Yeter ki, halkı birbirine kırdırma anlayışından uzak duralım. İktidarın, yanlışlarını örtbas etmek amacıyla, sokağa çıkan halkın tepkisini baskı ve zulümle veya karşısına militarize edilmiş güçler çıkararak önlemeye çalışması, halkı korkutacak tehditlerle bulunması kendisini kandırmasıyla eşdeğerli bir yanılgı olacaktır. 

Erol Kızılelma

Etiketleme: türkiye gerçeği,vişne haber ajans,vişne ajans, istanbul gerçeği, türkiye haberleri, son dakika haberler, istanbul haberleri, sondakika,Erol Kızılelma: Demokrasi ve özgürlüklerimiz için tek adam rejimine direneceğiz

Yorumlar
Bu Haber Hakkında Yorum Yok.Yorumlarınızı Yazınız.
 


  Yazarın Diğer Yazıları
CHP, bir geniş cephe partisine evrilebilir mi? ...
Erol Kızılelma; Mücadele için ...
Mücadele için... ...
Hafife Almayalım ...
Hafife Almayalım ...
  Site Yazarları
İmambakır Üküş
İmambakır Üküş: Ataşehir'deki olay Battal İlgezdi değil CHP'ye saldırı olayıdır
Prof.Dr. Ahmet Özer
Giderem Van'a doğru
Atay Sözer
Man Adası Reza'ya karşı
Dr. Dursun Kırbaş
İktidarın ayırdına varamadıkları
Turgut Ünlü
10 Ağustos bana göre Çanakkale zaferi olarak kutlanmalı
Ahmet Kale
Suat Şükrü Kundakçı'nın Ardından
Erol Kızılelma
CHP, bir geniş cephe partisine evrilebilir mi?
Prof. Dr. Birgül Ayman Güler
Birgül Ayman Güler: Yönetim sistemimiz hangi model?
Necdet Pamir
Yangından mal mı kaçırıyorsunuz?
Ahmet Tatar
Ahmet Tatar: FETÖ davaları rotasından çıkmış ve ciddiyetsiz
Av. Zühal Dönmez
Atatürk’ün Çiftlikleri
Ömer Faruk Eminağaoğlu
Ömer Faruk Eminağaoğlu'dan istifa eden belediye başkanları hakkında suç duyurusu
Yaşar Seyman
Yaşar Seyman; Kadınlar seçme şampiyonu
Yılmaz Özdemir
O'na Saldırmak
 
@ Copyright İstanbul Gerçeği | Tüm Hakları Saklıdır.  Künye - İletişim