Kapat
facebook icon twitter icon
 
Istanbul Gercegi
AYM’den CHP'li yöneticiler hakkında suç duyurusu AYM’den CHP'li yöneticiler hakkında suç duyurusu
TBMM'de bütçe görüşmelerinde kavga bitmiyor! TBMM'de bütçe görüşmelerinde kavga bitmiyor!
IŞİD'in kaçırdığı 6 Ezidi çocuk Türkiye'de bulundu IŞİD'in kaçırdığı 6 Ezidi çocuk Türkiye'de bulundu
   Kültür Sanat
Korart’ta ‘Günlük Öyküler’
Adana Ziyapaşa’daki Korart Sanat Galerisi, ‘Günlük Öyküler’ konulu sergiye ev sahipliği yapıyor.
 
Tarih: 08.10.2017 - Saat: 14:16:20
 
Adana Ziyapaşa’daki Korart Sanat Galerisi, ‘Günlük Öyküler’ konulu sergiye ev sahipliği yapıyor. 4 Ekim’de Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın da katıldığı törenle açılışı gerçekleşen Meltem Gökmen’in resim sergisi 17 Ekim’e kadar Adanalı sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

MELTEM GÖKMEN'İN SANAT ANLAYIŞI

Sanatın, yaşamın karmaşası ve insan ilişkilerine karşı hayatı anlama ve anlamlandırma uğraşısı içinde özel bir anlatım dili geliştirmek istediği görülür. Yaşamın karmaşası ve çeşitliliği sanata adeta sonsuz içerikler ve konular sunar. Resimler bu sonsuz içerikler ve ilişkilerden beslenerek varolmaya çalışırlar. Özel bir iletişim kurma biçimi olarak sanat, hayatın gerçekliğini yakalama çabasıyla kendine bir mekan yaratmaya çalışır. İnsan öyküsünün anlatılma isteği resimlerin anlamlandırılmasında vazgeçilmez bir unsurdur. Öykülerin yapısında bulunan sözcüklerin yerini figürler bir karakter oluşturarak alırlar. Bu figürler zaman eylem birliği içerisinde öykünün anlatım dilini gerçekleştirirler.

"Günlük Öyküler" adlı resimlerde, hayatın katlanılmaz gerçekleri, dramları, iyi kötü karşıtlığı ironik bir dille anlatılmak istenir. Resimlerde figürlerin kusurlarıyla varolması mizahın sanatın gücünü oluşturmada ne kadar etkin olduğunu izleyiciye gösterir. Bütün bu süreci belirleyen deneyselliğin gücü de eylem içinde insan ve insanın etkin eylemi olan sanat arasında gidip gelen gerçekler üzerine kurulur.

MELTEM GÖKMEN KİMDİR?

Meltem Gökmen, 1967 yılında Ceyhan’da doğdu. 1988 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Bölümü'nde lisansını tamamladı. 1988-1998 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü'nde seçmeli resim dersleri verdi. 1994-1998 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim-iş ve Sanat Eğitimi A.B.D'ında "Plastik Sanatlarda Ürün Oluşturmada Absürt Kavramının Olanakları" adlı yüksek lisans çalışmasını tamamladı. 1998 yılından bu yana Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü'nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

SEÇİLMİŞ BAZI KİŞİSEL SERGİLERİ

2003 Resim Sergisi Taş Mekan Sanat Galerisi-Adana, 2006 Resim Sergisi. Uluslar Arası Üniversite Şenliği-Bulgaristan, 2008 Resim Sergisi. Altan Sanat Galerisi-Adana, 2012 Resim Sergisi. NHKM. İlkay Rezan Salaz Sergi Salonu-Ankara, 2013 “Bugünün Öyküleri” Resim Sergisi. AÇS Sanat Galerisi-Adana.

Korart Sanat Galerisi Direktörü Rahime Korkut, birçok karma sergide de yer alan sanatçının sergisinin Çınarlı Mahallesi Ziyapaşa Bulvarı Tayfun Apartmanı Seyhan-Adana adresinde izlenime açık tutulacağını belirtti. Korkut, basın mensuplarını ve Adanalı sanatseverleri sergiye davet etti.

Vişne Haber Ajansı

Etiketleme: türkiye gerçeği,vişne haber ajans,vişne ajans, istanbul gerçeği, türkiye haberleri, son dakika haberler, istanbul haberleri, sondakika, Korart’ta ‘Günlük Öyküler’

Yorumlar
Bu Haber Hakkında Yorum Yok.Yorumlarınızı Yazınız.
 


  Site Yazarları
İmambakır Üküş
İmambakır Üküş: Ataşehir'deki olay Battal İlgezdi değil CHP'ye saldırı olayıdır
Prof.Dr. Ahmet Özer
Giderem Van'a doğru
Atay Sözer
Man Adası Reza'ya karşı
Dr. Dursun Kırbaş
İktidarın ayırdına varamadıkları
Turgut Ünlü
10 Ağustos bana göre Çanakkale zaferi olarak kutlanmalı
Ahmet Kale
Suat Şükrü Kundakçı'nın Ardından
Erol Kızılelma
CHP, bir geniş cephe partisine evrilebilir mi?
Prof. Dr. Birgül Ayman Güler
Birgül Ayman Güler: Yönetim sistemimiz hangi model?
Necdet Pamir
Yangından mal mı kaçırıyorsunuz?
Ahmet Tatar
Ahmet Tatar: FETÖ davaları rotasından çıkmış ve ciddiyetsiz
Av. Zühal Dönmez
Atatürk’ün Çiftlikleri
Ömer Faruk Eminağaoğlu
Ömer Faruk Eminağaoğlu'dan istifa eden belediye başkanları hakkında suç duyurusu
Yaşar Seyman
Yaşar Seyman; Kadınlar seçme şampiyonu
Yılmaz Özdemir
O'na Saldırmak
 
@ Copyright İstanbul Gerçeği | Tüm Hakları Saklıdır.  Künye - İletişim