Kapat
facebook icon twitter icon
 
Istanbul Gercegi
AYM’den CHP'li yöneticiler hakkında suç duyurusu AYM’den CHP'li yöneticiler hakkında suç duyurusu
TBMM'de bütçe görüşmelerinde kavga bitmiyor! TBMM'de bütçe görüşmelerinde kavga bitmiyor!
IŞİD'in kaçırdığı 6 Ezidi çocuk Türkiye'de bulundu IŞİD'in kaçırdığı 6 Ezidi çocuk Türkiye'de bulundu
   Eğitim
Ortaokulda skandal: Çocuklara JÖH ve 'bozkurt işareti' eğitimi!
Van'da ortaokulda JÖH, PÖH, MGK ve TSK gibi terimleri ve bozkurt işareti yapmayı öğreten öğretmenlere soruşturma açıldı.
 
Tarih: 15.04.2017 - Saat: 10:51:12
 
Van'da ortaokulda JÖH, PÖH, MGK ve TSK gibi terimleri ve bozkurt işareti yapmayı öğreten öğretmenlere soruşturma açıldı.

Van’ın Tuşba ilçesinde bulunan Abdülhamit Han Ortaokulu’nda 5. sınıf öğrencilerine JÖH, PÖH, MGK ve TSK gibi askeri terimleri ve bozkurt işareti yapmayı öğreten iki öğretmen hakkında inceleme başlatıldı. Durumu şikayet eden Eğitim Sen üyesi öğretmenler ise “PKK propagandası yaptığı ve vatansever öğretmenlerin çalışmasını engellediği” iddiasıyla sürgün edildi.

Evrensel'den Beyar Özalp'ın haberine göre, Van’ın Tuşba ilçesi Abdülhamit Han Ortaokulu’nda iki öğretmen öğrencilerine derste kısaltma olarak (Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel harekat (PÖH), Milli Güvenlik Kurulu (MGK) ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) gibi askeri terimleri yazdırdı. Terimleri ezberleten öğretmenlerden bir diğeri ise çocuklara bozkurt işareti yapmayı öğretti. İddiaya göre ders saatinde iki öğrencisini okulun koridorlarında saklandığını gören bir öğretmen, öğrencilerden “Hocam Selma hoca bize bozkurt işareti yaptırıyor, velilerimiz kızıyor, biz de yapmak istemiyoruz, bunun için korkuyoruz derse girmeye” cevabını aldı.

Bir diğer Türkçe öğretmeni Ş.A. da derste çocukların defterine JÖH, PÖH, TSK ve MGK gibi askeri terimleri kısaltma olarak yazdırıp, “MGK'nin gündemi çok özel” diye not düştü. Öğretmen Ş.A. 5. sınıf öğrencilerine derste ‘Özel hareket geliyor’ diye şarkı söyleyip onların da eşlik ederek bozkurt işareti yapmasını istedi. Bozkurt işareti yapmayan öğrencileri sınıfta arka sıralara gönderip sözlü notunda zayıf vermek ile tehdit ettiği iddia edildi.

Türkçe öğretmenleri hakkında velilerin şikayeti üzerine inceleme başlatılırken, yaşananları şikayet eden Eğitim Sen üyesi iki öğretmen hakkında ise inceleme başlatıldı. Öğretmenlerin ‘Soruşturmanın selameti için, soruşturma tamamlanıncaya kadar başka okullara’ gönderildikleri öğrenildi. Eğitim Sen’li öğretmenlerin gerekçesinde ise “Vatansever öğretmenlerin çalışmasını engelleme ve PKK propagandası yaptıkları” ileri sürüldü.Etiketleme: türkiye gerçeği,vişne haber ajans,vişne ajans, istanbul gerçeği, türkiye haberleri, son dakika haberler, istanbul haberleri, sondakika,Ortaokulda skandal: Çocuklara JÖH ve 'bozkurt işareti' eğitimi!

Yorumlar
Bu Haber Hakkında Yorum Yok.Yorumlarınızı Yazınız.
 


  Site Yazarları
İmambakır Üküş
İmambakır Üküş: Ataşehir'deki olay Battal İlgezdi değil CHP'ye saldırı olayıdır
Prof.Dr. Ahmet Özer
Giderem Van'a doğru
Atay Sözer
Man Adası Reza'ya karşı
Dr. Dursun Kırbaş
İktidarın ayırdına varamadıkları
Turgut Ünlü
10 Ağustos bana göre Çanakkale zaferi olarak kutlanmalı
Ahmet Kale
Suat Şükrü Kundakçı'nın Ardından
Erol Kızılelma
CHP, bir geniş cephe partisine evrilebilir mi?
Prof. Dr. Birgül Ayman Güler
Birgül Ayman Güler: Yönetim sistemimiz hangi model?
Necdet Pamir
Yangından mal mı kaçırıyorsunuz?
Ahmet Tatar
Ahmet Tatar: FETÖ davaları rotasından çıkmış ve ciddiyetsiz
Av. Zühal Dönmez
Atatürk’ün Çiftlikleri
Ömer Faruk Eminağaoğlu
Ömer Faruk Eminağaoğlu'dan istifa eden belediye başkanları hakkında suç duyurusu
Yaşar Seyman
Yaşar Seyman; Kadınlar seçme şampiyonu
Yılmaz Özdemir
O'na Saldırmak
 
@ Copyright İstanbul Gerçeği | Tüm Hakları Saklıdır.  Künye - İletişim