Kapat
facebook icon twitter icon
 
Istanbul Gercegi
AYM’den CHP'li yöneticiler hakkında suç duyurusu AYM’den CHP'li yöneticiler hakkında suç duyurusu
TBMM'de bütçe görüşmelerinde kavga bitmiyor! TBMM'de bütçe görüşmelerinde kavga bitmiyor!
IŞİD'in kaçırdığı 6 Ezidi çocuk Türkiye'de bulundu IŞİD'in kaçırdığı 6 Ezidi çocuk Türkiye'de bulundu
   Ekonomi
Sayıştay'dan 46 personelli kurumun 31 bin liralık ağırlama harcamasına tepki
Sayıştay, 46 personeli bulunan Bor Enstitüsü’nde temsil ve ağırlama için bir yılda 31 bin 759 lira harcama yapılmasına tepki gösterdi.
 
Tarih: 13.10.2017 - Saat: 14:05:49
 
Sayıştay’dan, Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü’nde (BOREN) temsil ve ağırlama için yapılan harcamalara eleştiri geldi. Toplam 46 personeli bulunan kurumda temsil ve ağırlama için en fazla 17 bin 450 lira harcama yapılabileceğine dikkat çeken Sayıştay, buna karşın 2016 yılında 31 bin 759.19 lira harcama yapıldığına işaret etti. Enstitünün verdiği yanıta da katılmayan Sayıştay, kurumdaki temsil ve ağırlama harcamalarının yasaya uygun olmasını istedi.

‘1 kişi temsil edebilir’

Sayıştay BOREN denetim raporunda, temsil ve tanıtma giderleri için yapılan harcamalara yer verdi. Raporda 2016 yılında toplam 31 bin 759.19 lira temsil, ağırlama gideri yapıldığına dikkat çekildi. Cumhuriyet'ten Mustafa Çakır'ın haberine göre; Enstitünün temsil ve ağırlama giderinin bir yıllık toplamının, kurumu temsil yetkisine sahip personel sayısının bir aylık ortalama net ücretinin 2 katını geçmemesi gerektiğine dikkat çeken Sayıştay, kurumda 38 personel ve 8 yönetim kurulu üyesi olmak üzere toplam 46 personel bulunduğunu bildirdi. Sayıştay, buna göre kurumu 1 kişinin temsil edeceğini, onun da başkan olduğunu kaydetti. Başkanın 2016 yılı bir aylık ortalama net ücretinin 8 bin 725 lira olduğuna işaret eden Sayıştay, kurumun 2016 yılı temsil ve ağırlama giderleri toplamının bu tutarın iki katı olan 17 bin 450 lira olması gerektiğini vurguladı. Raporda buna karşın 2016 yılında toplam 31 bin 759.19 lira temsil ağırlama harcaması yapıldığı belirtildi.

Enstitü ise Sayıştay’a verdiği yanıtta, kurumun Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın ilişkili kuruluşu olduğu, kuruluş yasasında temsil ve ağırlama giderleri ile ilgili herhangi bir özel hüküm bulunmadığı için temsil ve ağırlama harcamalarının merkezi yönetim bütçe yasası ile verilen 50 bin lira ödenek kapsamında gerçekleştirildiği dile getirildi.

Enstitü ayrıca kurumu temsil yetkisinin enstitü başkanı ve 3 grup koordinatöründen oluştuğunu, bu durumda kurumu temsil yetkisine sahip enstitü başkanı ile 3 koordinatörün bir aylık ortalama net ücretinin dikkate alınması gerektiğini belirtti.

Enstitünün verdiği yanıtı da değerlendiren Sayıştay, yasada enstitüyü resmi ve özel kuruluşlar nezdinde temsil etme görevinin başkanın yetkisinde olduğunun açıkça belirtildiğine işaret etti.Etiketleme: türkiye gerçeği,vişne haber ajans,vişne ajans, istanbul gerçeği, türkiye haberleri, son dakika haberler, istanbul haberleri, sondakika,Sayıştay'dan 46 personelli kurumun 31 bin liralık ağırlama harcamasına tepki

Yorumlar
Bu Haber Hakkında Yorum Yok.Yorumlarınızı Yazınız.
 


  Site Yazarları
İmambakır Üküş
İmambakır Üküş: Ataşehir'deki olay Battal İlgezdi değil CHP'ye saldırı olayıdır
Prof.Dr. Ahmet Özer
Giderem Van'a doğru
Atay Sözer
Man Adası Reza'ya karşı
Dr. Dursun Kırbaş
İktidarın ayırdına varamadıkları
Turgut Ünlü
10 Ağustos bana göre Çanakkale zaferi olarak kutlanmalı
Ahmet Kale
Suat Şükrü Kundakçı'nın Ardından
Erol Kızılelma
CHP, bir geniş cephe partisine evrilebilir mi?
Prof. Dr. Birgül Ayman Güler
Birgül Ayman Güler: Yönetim sistemimiz hangi model?
Necdet Pamir
Yangından mal mı kaçırıyorsunuz?
Ahmet Tatar
Ahmet Tatar: FETÖ davaları rotasından çıkmış ve ciddiyetsiz
Av. Zühal Dönmez
Atatürk’ün Çiftlikleri
Ömer Faruk Eminağaoğlu
Ömer Faruk Eminağaoğlu'dan istifa eden belediye başkanları hakkında suç duyurusu
Yaşar Seyman
Yaşar Seyman; Kadınlar seçme şampiyonu
Yılmaz Özdemir
O'na Saldırmak
 
@ Copyright İstanbul Gerçeği | Tüm Hakları Saklıdır.  Künye - İletişim