Kapat
facebook icon twitter icon
 
Istanbul Gercegi
Antalya'da CHP'ye çadır yasağının ardından masa sandalye yasağı CHP'ye masa sandalye yasağı
Körfez ülkelerinden Katar'a: Türkiye'nin askeri üssünü kapatın! Körfez ülkeleri: Türkiye'nin askeri üssünü kapatın!
Adalet Yürüyüşü ve Barolar Adalet Yürüyüşü ve Barolar
   Sendika
Tüm Yerel-Sen zabıta emekçilerine sahip çıktı
İzmir Konak’ta yaşanan zabıta-güvercin yem satıcısı olayı ile ilgili Tüm Yerel Sen Sendikası zabıtalarla birlikte basın açıklaması yaptı.
 
Tarih: 17.03.2017 - Saat: 14:57:18
 
Tüm Yerel sen Sendikası İzmir 1 Nolu Şube başkanı Bilal Altıner Sendika binasında yaptığı açıklamada şöyle konuştu

“Geçtiğimiz günlerde İzmir Konak Meydanı saat kulesi önünde güvercinlere yem satışı yapan İzzet amcamızı vatandaşların şikayet etmesi üzerine Zabıta emekçileri verilen emir gereği konuya müdahil olmak durumunda kalmışlardır.
Ne acıdır ki muhtemel şikayeti yapan ile bunu sosyal medyada yayan kişi veya kişiler adeta bir kurgu ve senaryo üzerinden görevini ifa etmeye çalışan zabıta emekçisi arkadaşımızı ve tüm zabıta emekçilerini adeta bir halk düşmanı olarak göstermeye çalışmıştır. Sosyal medya da yayılan bu senaryonun altında yapılan yorumlarda da görevi kentin düzenini sağlamak olan Zabıta emekçilerine her türlü hakaret yapılmıştır.
Tüm Yerel-Sen Sendikası olarak Zabıta emekçilerinin ne kadar zor şartlar altında görev yaptığını biliyoruz. Zabıta emekçileri görevleri sırasında çoğu zaman bıçaklanmasına, darp edilmesine, her türlü şiddete ve hakarete uğramasına rağmen; bu zorlu görevi 7/24 aralıksız sürdürmektedirler. Bayram olur bayram bilmezler, hafta sonunun yüzünü görmez ayda bir Pazar gününü bile Ailesi ile birlikte zor geçirirler.
İzmir halkı! Bugün, Kemeraltı’nda, Alsancak’da, Kordon’da, Hatay’da, Bornova’da Konak’da kısacası tüm İzmir’de rahatça dolaşabiliyor, kaldırımlarda özgürce yürüyebiliyor, tacize uğramadan alışveriş yapabiliyorsanız zabıta emekçilerinin sokakta yağmur, çamur, sıcak, soğuk demeden çalışmaları sayesindedir.
İzmir’de yaşatılan senaryoya gelince;
Siz sanıyor musunuz ki Zabıta emekçileri 75 yaşındaki İzzet amcamızı görünce üzülmüyor? Yüreği sızlamıyor?
Ancak; İzzet amcamızı bu yaşında bu işi yapmak zorunda bırakan ve yoksulluğa iten düzen yine ekmeğini kazanmaktan başka derdi olmayan zabıta emekçileri ile karşı karşıya getirmekten de kaçınmamaktadır.
Ne ülkemizdeki yoksulluğun, Ne de işsizliğin sebebi Zabıta emekçileridir. Zabıta emekçileri mesleği gereği yasa ve yönetmeliklerle kendilerine verilen görev ve emirleri yerine getirmekle yükümlüdürler.
Gelin İzzet amcamız gibi yoksulluğa itilen halkımıza umut olmak için el ele verelim. Zabıtanın da omuzlarından bu ağır yükü hep birlikte kaldıralım.
Eğer gerçekten duyarlı isek ve yaşanılabilir bir İzmir ve Türkiye istiyorsak gün hep birlikte bize yazılmış senaryoya uyarak ayrışma günü değil bir arada olma günüdür. Kanun koyucu İzzet amcanın yaptığı işi yasaklıyorsa Zabıta ne yapsın? Gelin bu durumu ortadan kaldırmanın mücadelesini verelim. Bunun için yapılacak her adımın ilkini de zabıta emekçileri atmaya hazırdır.
Biz Tüm Yerel-Sen Sendikası olarak bu tip senaryolarla lekelenmeye çalışılan 186 yıllık zabıta teşkilatının mensupları olan emekçileri ve aynı senaryoda onun karşısındaymış gibi gösterilmeye çalışılan İzzet amcayı da sonuna kadar savunmaya ve sahip çıkmaya devam edeceğiz. Zabıta emekçilerimize basın veya sosyal medya üzerinden yapılan hakaretlerle ilgili de suç duyurusunda bulunarak yargıya taşıyacağız “ dedi.
Sendika binasında yapılan basın açıklamasına Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Genel Eğitim Basın Yayın Sekreteri Semra Pektopal Tüm Yerel Sen 1 Nolu Şube Kurucu Başkanı Dr. Hakan Kıran ile 1 ve 2 Nolu Şube yöneticileri ile çok sayıda zabıta emekçisi katıldı.”

Vişne Haber Ajansı


Etiketleme: türkiye gerçeği,vişne haber ajans,vişne ajans, istanbul gerçeği, türkiye haberleri, son dakika haberler, istanbul haberleri, sondakika,Tüm Yerel-Sen zabıta emekçilerine sahip çıktı

Yorumlar
Bu Haber Hakkında Yorum Yok.Yorumlarınızı Yazınız.
 


  Site Yazarları
İmambakır Üküş
Gezi Direnişi, Hayır Kampanyası ve Adalet Yürüyüşü
Prof.Dr. Ahmet Özer
Hayattan yazı, yazıdan hayat yapmak
Atay Sözer
Katar kime ne katar?
Dr. Dursun Kırbaş
Levent Gültekin, Güzelbahçe’ye geliyor
Turgut Ünlü
Bir '8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü' daha
Ahmet Kale
Suat Şükrü Kundakçı'nın Ardından
Erol Kızılelma
Anneler ve Oyları
Prof. Dr. Birgül Ayman Güler
Toroslar Ağlarken
Necdet Pamir
Yangından mal mı kaçırıyorsunuz?
Ahmet Tatar
Baykal'ın formülü
Av. Zühal Dönmez
Atatürk’ün Çiftlikleri
Ömer Faruk Eminağaoğlu
AKP büyük kongresi ve ortaya çıkan sorunlar
Yaşar Seyman
Newroz Ateşleri Yanacak!
Yılmaz Özdemir
O'na Saldırmak
 
@ Copyright İstanbul Gerçeği | Tüm Hakları Saklıdır.  Künye - İletişim