Kapat
facebook icon twitter icon
 
Istanbul Gercegi
Bakanlığın kaçak dediği Şırnak'taki maden ocağı özel şirkete ihale ile verilmiş! Ruhsatsız demişlerdi, ihale ile vermişler!
İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Türkiye'ye geliyor İran'dan Türkiye'ye kritik ziyaret
Dışişleri: ABD heyetiyle vize görüşmesi olumlu geçti Dışişleri: ABD heyetiyle vize görüşmesi olumlu geçti
   Siyaset
Yılmaz: Kadınları basın açıklamasına almayan Meclis faşizme kapılarını açıyor
Müftülere nikah kıyma yetkisi veren tasarıya ilişkin TBMM’de yapılacak basın açıklamasına katılmak isteyen Sevda Sönmez ve Büşra Gündoğdu'nun Meclis'e alınmamasına CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz tepki gösterdi.
 
Tarih: 13.10.2017 - Saat: 13:47:34
 
Müftülere nikah kıyma yetkisi veren tasarıya ilişkin TBMM’de yapılacak basın açıklamasına katılmak isteyen Sevda Sönmez ve Büşra Gündoğdu'nun Meclis'e alınmamasına CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz tepki gösterdi.

Müftülere nikah kıyma yetkisi veren tasarıya ilişkin TBMM’de yapılacak basın açıklamasına katılmak isteyen Sevda Sönmez ve Büşra Gündoğdu, bir önceki basın açıklamasına katıldıkları gerekçesiyle Meclis’e alınmadı. CHP Parti Meclisi Üyesi ve Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, “Meclis demokratik hakkını kullanarak basın açıklamasına katılan iki kadına daha bugün kapılarını kapatmıştır. TBMM, bu uygulamayla faşizme kapılarını açmaktadır. Şimdi halkı Meclis’e sokmayanları bulundukları yere bu halk getirmiştir. Kendilerine Meclis’in kapılarını kapatanları o Meclis’e sokmayacaklarına inanıyorum” diyerek tepki gösterdi.

CHP’li Yılmaz konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamasında, “Müftülere resmi nikah kıyma yetkisi veren tasarı” olarak bilinen Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’na karşı geçen hafta CHP milletvekillerinin de aralarında bulunduğu basın açıklamasına katılan kadınların TBMM’ye alınmadığını ifade etti. Yılmaz, “İki arkadaşımıza da müftülere resmi nikah kıyma yetkisi veren tasarıya ilişkin Meclis’te yapılan basın açıklamasına katılımları gerekçe gösterilmiştir. Bu açıkça basın açıklamasına katılanların fişlendiği anlamına gelmektedir. Meclis fişleme mi yapmaktadır? Basın açıklamasına katılanlar ve katılmayanlar ayrımına mı gidilmektedir? Ayrımcı zihniyetlerini biliyoruz fakat burası ayrımcılık yapacakları yer değildir, burası bu milletin Meclisi’dir” diye konuştu.

“BÖYLE KEYFİ BİR UYGULAMA KABUL EDİLEMEZ”

Meclis’e girme yasağı konularak suç uydurulduğuna dikkat çeken Yılmaz, “Bundan sonra iki arkadaşımız da Meclis’e giremeyecek midir? Böyle bir sebebi de böyle keyfi bir uygulamayı da kabul etmemiz mümkün değildir” diye konuştu.
Yılmaz, uygulamanın ilk olmadığını vurgulayarak, “Birkaç gün önce Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü de Temmuz 2017’de katıldığı basın açıklaması gerekçe gösterilerek Meclis’e alınmamıştır. Milletin Meclisi’nde kapılar millete kapanamaz. Bu faşistçe uygulamayı kınıyorum” dedi. 

Vişne Haber Ajansı

Etiketleme: türkiye gerçeği,vişne haber ajans,vişne ajans, istanbul gerçeği, türkiye haberleri, son dakika haberler, istanbul haberleri, sondakika,Yılmaz: Kadınları basın açıklamasına almayan Meclis faşizme kapılarını açıyor

Yorumlar
Bu Haber Hakkında Yorum Yok.Yorumlarınızı Yazınız.
 


  Site Yazarları
İmambakır Üküş
İmambakır Üküş; Kadir Topbaş istifası zincirin ilk halkası
Prof.Dr. Ahmet Özer
Giderem Van'a doğru
Atay Sözer
Büyük nümayiş
Dr. Dursun Kırbaş
İktidarın ayırdına varamadıkları
Turgut Ünlü
10 Ağustos bana göre Çanakkale zaferi olarak kutlanmalı
Ahmet Kale
Suat Şükrü Kundakçı'nın Ardından
Erol Kızılelma
CHP, bir geniş cephe partisine evrilebilir mi?
Prof. Dr. Birgül Ayman Güler
Toroslar Ağlarken
Necdet Pamir
Yangından mal mı kaçırıyorsunuz?
Ahmet Tatar
Ahmet Tatar: FETÖ davaları rotasından çıkmış ve ciddiyetsiz
Av. Zühal Dönmez
Atatürk’ün Çiftlikleri
Ömer Faruk Eminağaoğlu
Adalet yürüyüşü yarınlar için
Yaşar Seyman
Benazir'i neden yazdım?
Yılmaz Özdemir
O'na Saldırmak
 
@ Copyright İstanbul Gerçeği | Tüm Hakları Saklıdır.  Künye - İletişim